Енергоефективне
будівництво

Як побудувати пасивний будинок?

Будівництво пасивних будинків в Україні з кожним роком активну набирає обертів. Твердою основою для цього є не тільки підвищення тарифів, але і внесення вкладу в екологічність навколишнього світу, економія споживання природних ресурсів та викидів заводських відходів в атмосферу.

Теплий будинок добре продається на вторинному ринку і має більш високий попит і ціну ніж бетонні, холодні коробки. Будівельна компанія DANICA є лідером в проектуванні і будівництві пасивних будинків під ключ в Україні.

Директор будівельної компанії DANICA Андрій Букін поділився своїм експертною думкою щодо монолітною технологією будівництва енергоефективних будинків з використанням незнімної опалубки Passive House Block.

Чи можуть гризуни прогризти утеплювач?

Чи живуть гризуни в стінах і утеплювачі? Однозначно вони можуть жити в будь-якому утеплювачі і в будь-якому будинку. Якщо у вас є якийсь конструкційний матеріал який легко прогризти то гризуни туди потраплять, для того щоб цього не відбувалося для хв. ват, для пінопласту для Неопор використовують армуючі сітки.

Якщо ви змогли відсікти вхід гризуна в зону утеплення тоді він туди не потрапить. Це питання компетенції будівельників і елементарне дотримання вузлів, потрібно хоча б 1,5 метра від підлоги заармовані і з клеєм сітки закрити або використовують жорсткий фасад, щоб не допустити туди попадання гризунів.

Чи горить Неопор?

Неопор є самозатухаючим матеріалом, у нього є сертифікація він пройшов всі пожежні випробування, тим більше що це продукція світового бренду. Він згасає при відсутності джерела вогню, це означає що якщо ми обіллємо стіну пасивного будинку з Неопор бензином і почекаємо, поки бензин горить він буде плавитися і в той же час горіти, коду бензин вигорить він потухне. Ми це перевіряли і на об'єктах і з клієнтами і з паяльною лампою, ніж ми його тільки не палили, він згасає.

Скількох поверхова будівля можна побудувати за допомогою Passive House block?

Passive House block це меленькощітова незнімна опалубка і в різних країнах регулюється висотність будівлі в Європі до 9 поверхів, в Росії 7, в Україні до 5 поверхів.

У чому відмінність блоків по товщині утеплювача 10, 20 або 30 см?

Товщина утеплювача пасивного будинку дозволяє зробити різний теплоопір стіни. Чим товщі утеплювач тим стіна дорожче і тим стіна енергоефективного будинку тепліше. Якщо ми говоримо про нормах то в Україні теплоопір стіни повинно бути R 3,3. У нашому максимальному виконанні Неопор 30 см і у нас теплоопір стіни з урахуванням штукатурки і 15 см бетону у нас R стіни виходить 9,68 це означає що ми приблизно в 3 рази перевершуємо вимоги наших ДБН, але є це чи економічно обґрунтованим?

Ми побудували 2 об'єкти з 20см утеплювача, економічно обґрунтованим утеплювач на 25 см є однозначно, між 25 см та 30 см ми вважали в районі 3 років окупності це крім капітальних витрат на будівництво будинку, що це значить? Припустимо ми будуємо 2 абсолютно однакових енергоефективних будинку, один будуємо з утепленням 10 см другий будинок ми будуємо з утеплювачем 30см. 2 різних теми схеми і відповідні характеристики по споживанню 2 будинків, також ми отримали 2 різні кошторису.

Будинок на 200 кв / м з 20 см утеплювача і такий же будинок з 30 см утеплювача на вартість робіт це не впливає, різниця буде ну приблизно пару тисяч доларів. Отримали ми 2000 $ різницю після чого як багато замовників порахували фундамент, стіни, ремонт потім порахував обладнання і потрібно підходити до цього правильно і вважати весь будинок в комплексі. І якщо ви проектуєте будинок і вважаєте за кошторис на заїзд до будинку, тоді ви отримаєте 2 різні потужності обладнання які повинні будинок охолодити і нагріти допустимо це буде тепловий насос. Ми отримаємо 2 теплових насоса.

На енергозберігаючий будинок з утеплювачем 10 см ми отримав насос 15 кв, на енергоефективний будинок з утеплювачем 30 см ми отримаємо тепловий насос 5кв це десь реальні розрахунки які ми вже проводили. Так ось різниця теплового насоса 15кв і 5кв вона буде більше ніж 2000 $ різниця у вартості утеплювача. Таким чином якщо ви думаєте відразу наперед у вас капітальні витрати на будівництво енергозберігаючого будинку до в'їзду будуть менше там де більше кількості утеплювача де у вас внесений монтаж вікна.

Ви витрачаєтеся на інженерію, ось такий парадокс, тому коли нас питають який утеплювач вибрати ми говоримо максимальний це 30см. Обґрунтовано економічно це 25см.

Passive House block

Чи є сертифікати на продукцію?

Є сертифікати екологічності та безпеки і якщо ми говоримо про утеплювач то у нього виробник Австрія і у них також є всі відповідні документи.

Утеплювач пасивного будинку знаходитися за межами будівлі і має сертифікати екологічності такий же як і порівняємо з сертифікатами оздоблювальних матеріалів усередині приміщення.

Цей утеплювач допущений у всьому світі щоб утеплювати лікарні, дитячі садки, школи ....

Скільки потрібно заливати бетону в незнімну опалубку Passive House block для пасивного будинку?

В нашій несучій стіні енергозберігаючого будинку можна регулювати товщину бетонного ядра від 10см до 45см. Це регулюється конструктором і міцність залежить від ступеня армування, ми використовуємо в переважній більшості проектів 15 см бетонне ядро ​​і нам цього достатньо по конструктиву, ми не хочемо робити занадто товсту стіну тому, що ми не хочемо використовувати простір ніж у нас товщі стіна тим більше у нас з'їдається пляма забудови цією стіною і якщо міцності 15 см стіни досить, але іноді ми використовуємо товсті перекриття і під них потрібна 20 см стіна.

Вентиляція

Чи потрібно робити примусову вентиляцію будинку?

Є такий термін як дихаючі стіни, є термін паропроникності і водонепроникності і це різні абсолютно поняття. І якщо ми говоримо про те, що потрібна вентиляція це в першу чергу здоров'я людини. Для здорової людини необхідно 30 кубів свіжого повітря в годину, для того щоб ми отримали таку кількість повітря і його неможливо отримати через дихаючі стіни коли у вас через щілини просочується повітря будівлю буде нести божевільні втрати енергії і для цього потрібна вентиляція і для забезпечення рівня СО2 в приміщенні .

Якщо говорити про аналоги вентиляції з відкритими вікнами то неможливо виміряти на свої відчуття коли настане правильна комфортна температура особливо це відбувається взимку. Якщо ми використовуємо вентиляцію з рекуперацією ми отримуємо свіже повітря просто дешевше, але вентиляція необхідна для забезпечення правильного балансу CO2 в приміщенні енергозберігаючого будинку і якщо ми її не проведемо, а будемо використовувати системи з автоматичним відкриттям вікон, але вони коштують дорожче.

Вентиляція це ваше здоров'я, якщо вентиляції не буде в приміщенні буде душно і якщо в цифрах тобто норми CO2 до 890 ми в нормі. Наприклад в школах у нас досягає 3500 СО2 в держ. установах 2000 спокійно.

Який термін придатності у Passive House block?

Бетон набирає міцність перші 50 років. Утеплювач має сертифікацію на теплофізичні та технічні властивості на 58 років. У нас 50-х роках з будинком нічого не може статися.

Терміни будівництва за допомогою Passive House block?

Теплий будинок зростає приблизно по 30 см в день і це дозволяє вигнати поверх за 10 днів. Звичайно ж бувають технологічні перерви наприклад 2-х поверховий пасивний будинок нормальний термін це 3 місяці який вже з утеплювачем і з дахом.

Чому така висока ціна блоку і з чого вона складається?

Вартість матеріалів вище ніж вартість традиційних будівельних матеріалів. Але ті матеріали які ми використовуємо для теплих будинків вони найвищої якості. За рахунок того що блок має 3в1 утеплювач, штукатурна частина і несуча стіна ми отримуємо значну економію на виробництві послуг з будівництва.

Якщо ми порівняємо будинок з газоблоку сама кладка газоблоку відносно недорога сам газоблок теж. Але якщо ми спробуємо привести до одного знаменника вартість стіни вже готового будинку під ключ і якщо ми порівняємо вартість всієї конструкції то будинок не буде дорожче і буде приблизно можна порівняти з вартістю газоблоку. І якщо порівняти будинок з газоблоку з характеристиками будинку з Passive House block то будинок з газоблоку буде навіть дорожче, цегла і керамблок точно буде дорожче.

На 2 м стіни ми отримаємо вартість дешевше, але якщо взяти всю коробку з Passive House block і коробку з цегли то Passive House block буде точно дешевше. Ті показники які ми досягли це герметичність, теплоопір стіни і комфорт це неможливо повторити з цегли.

Passive House block

Чи можна самостійно побудувати будинок з Passive House block, якщо є досвід роботи з газобетоном або цеглою?

Навіть якщо цього досвіду немає, можна побудувати пасивний будинок! Ми намагаємося проводити шеф монтаж це безкоштовно. Коли у нас купують блоки і будують ми приїжджаємо і перевіряємо щоб ніхто нічого не переплутав і контролюємо на закладці першого ряду і інші етапи ми можемо приїхати проконтролювати.

Є клієнти до яких ми приїжджаємо а вони самі вже виганяють з 3 ряди і говорять так ми вже розібралися тут нічого робити, все настільки просто, що якщо є якісь елементарні уявлення про будівництво то цього достатньо. Тим більше що є і відеоролики на ютуб каналі DANICA

Монолитное строительтсво

Чи є відмінності при проектуванні будинків з Passive House block на відміну від цегельних або газоблочні будинків?

З Passive House block проектувати простіше тому, що всі конструкційні елементи такі як перемички, посилення вони реалізуються додатковою кількістю арматури і все. Якщо будинок вже спроектований вже під інший матеріал то несуча стіна швидше за все там 37 см і під неї спроектований фундамент допустимо 40 см якщо це стрічковий фундамент.

Нашої стіні необхідний фундамент 25 см, 40 см вистачить теж якщо проект вже є, але економічніше тонше залити стіну. І наша стіна 15 см легко ставати на фундамент і вписується в будь-який існуючий проект будинку.

Крім цього з Passive House block ми економимо площа будинку якщо наприклад будинок був спроектований з газоблоку 200 м2 з Passive House block вийшло 230 м2, той же самий будинок з тим же самим плямою забудови.

Як стати представником Passive House block в іншому місті або країні?

Ми відкриті, є контакти на сайті DANICA, важлива тільки компетенція будівельника ви повинні знати, що ви робите.