Енергоефективне
будівництво

Будівництво пасивних будинків у Києві та області

Компанія Danica спеціалізується на проєктуванні та будівництві енергоефективних будинків. Наша унікальна технологія Passive House дозволяє максимально знизити потребу в опаленні будинків навіть у зимовий час та відмовитись від використання кондиціонерів влітку.

Як таке можливо?

  • Ефективне використання сонячного світла
  • Утеплення фундаменту
  • Ефективна теплоізоляція з відсутністю містків холоду в матеріалах та вузлах примикань
  • Іноваційний монтаж вікон
  • Повна герметичність
  • Внутрішнеі джерела тепла
  • Рекуперація

У разі дотримання всіх параметрів під час будівництва традиційні системи опалення в Пасивних будинках стають непотрібними навіть у холодні зими. У теплі місяці тут використовуються методи пасивного охолодження, наприклад, стратегічне затінення, щоб зберігати комфортну прохолоду. Тому потреба відпадає й у охолодженні приміщень за допомогою кондиціонерів.

Додатково застосовуються принципи зонування, правильної геометрії будівлі та правильної орієнтації будівлі зі сторін світла.

Наші будинки сейсмостійкі

Побудованим компанією DANICA будинкам не страшні природні катаклізми. Безумовно, Україні не властиві такі природні явища як торнадо, цунамі чи сильні землетруси з 7-9 бальною магнітудою, проте кліматичні зміни набирають обертів з кожним роком. Хто знає, як вплине глобальне потепління на українські широти. Навіть якщо станеться серйозне стихійне лихо – наші будинки витримають будь-які потрясіння. Ми гарантуємо довголіття експлуатації.

Технічні характеристики Пасивного будинку

 

Пасивним может вважатися будинок, тепловтрати якого не перевищують 15 кВт/год на кв. м. Для порівняння: тепловтрати стандартного цегляного будинку досягають 250-350 кВт/год з квадратного метра опалювальної площі на рік.

Опалення Пасивного будинку має відбуватися завдяки теплу, що виділяється людьми і побутовими приладами. В ідеалі він має бути з "нульовим" енергоспоживанням.

Фундамент будинку

 

Тепловтрати через неутеплений фундамент можуть досягати 15% і більше. Ми використовуємо утеплення фундаменту двох типів:

  • із застосуванням ізоляції у вигляді утепленої шведської плити (УШП)
  • стрічковий фундамент утеплений з двох боків

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент зводиться доволі швидко і просто, і є монолітним залізобетонним контуром, утепленим з двох боків, який зводиться під усіма несучими стінами будівлі. Він застосовується під час будівництва будь-яких типів будинків, а також споруд із підвальними приміщеннями (такий вид фундаменту утворює стіну підвалу).

Для зведення стрічкового фундаменту з монолітного бетону використовується блок ICF від компанії DANICA. Блок виконує функцію теплоізоляції для фундаментної та цокольної частин майбутнього будинку:

  • Зменшує витрату бетону в 2 рази в порівнянні зі зведенням звичайного фундаменту, не втрачаючи характеристик міцності.
  • Зменшує обсяг будівельно-монтажних робіт на один етап – виключається зняття опалубки.
  • Не потрібні додаткові роботи з монтажу утеплювача.

Таким чином, звести стрічковий фундамент можна вдвічі швидше, ніж звичайний, на 30% дешевше, і він не вимагає додаткового утеплення.

Утеплена шведська плита

Формально УШП - це різновид утепленої монолітної бетонної плити, яка доповнена утепленим вимощенням. У застосуванні шведської плити особливу роль відіграє ізоляційна опалубка, яку збирають із плит екструдованого пінополістиролу або спеціальних полістирольних плит. Простіше кажучи, переваги фундаменту:

  • Висока енергоефективність завдяки шару теплоізоляції.
  • Опалення за допомогою водяної теплої підлоги на 20-30% економічніше за радіаторне, оскільки в радіатори подається теплоносій з температурою близько 70°С, а в теплі підлоги – з температурою близько 30°С.
  • Верх плити не потребує стяжки: поверхня фундаменту вирівняна та відшліфована і відразу готова до укладання підлогового покриття.

Стіни

Найзначніша втрата тепла - близько 40% - відбувається через стіни будівель, тому правильне утеплення зовнішніх стін будинку суттєво покращить його теплозберігаючі параметри.

Оцінна довговічність стін, зведених із системою DANICA, понад 100 років. Крім того, у нас немає обмежень щодо поверховості.

DANICA будує будинки з використанням технології незнімної опалубки. Остання своєю чергою складається з:

  • Панелі зовнішнього утеплення від 50 до 300 мм, виконаної з графітовмісного полістиролу Neopor німецького концерну BASF. Цей матеріал на 20% ефективніший за звичайний EPS, не руйнується від часу, стійкий до навантажень, перешкоджає утворенню грибків і є гарним звукоізолятором.
  • Внутрішнього шару – спеціальної литої панелі з гіпсу завтовшки 30 мм. Внутрішній шар відразу готовий до шпаклівки і не потребує штукатурки.
  • Сполучних перемичок. Пластикові перемички, що регулюються, дозволяють отримати товщину бетонної стіни від 100 до 450 мм.

Чи горить Neopor?

Панель зовнішнього утеплення Neopor виготовляється відповідно до вимог європейських норм і має клас вогнестійкості, що відповідає єврокласу E. Він є самозагасаючим матеріалом, пройшов усі пожежні випробування та має необхідну сертифікацію.

Чи можуть гризуни пошкодити утеплювач?

Безперечно. Гризуни можуть прогризти будь-який утеплювач. Якщо є ризики попадання до будинку гризунів, під час оздоблення цокольної частини фундаменту ми використовуємо шар захисної сталевої сітки. Це завадить гризунам та іншим шкідникам проникнути до будинку та зіпсувати життя його мешканцям.

У чому відмінність блоків за товщиною утеплювача 10, 20 чи 30 см?

Товщина утеплювача пасивного будинку дозволяє зробити різний теплоопір стіни. Чим товщі утеплювач, тим енергоефективнішим стає будинок. Водночас це здорожчує його будівництво.

У максимальному виконанні Neopor 30 см теплоопір стіни з урахуванням штукатурки та бетону товщиною 15 см ми отримуємо утеплення будинку, що втричі перевищує державні будівельні норми.

Відповідно, чим менша товщина утеплювача, тим більше теплоенергії необхідно на його опалення. Ми зі свого боку рекомендуємо будувати будинки з товщиною Neopor не менше 25 см. З огляду на зростання тарифів це буде економічно обґрунтовано і більш вигідно.

Чи існують обмеження щодо поверховості будівель, що побудовані за технологією Passive House block?

Passive House block – це незнімна опалубка і в різних країнах висотність будівель, побудованих за цією технологією, регулюється індивідуально: у Європі – до 9 поверхів, у Росії – 7, в Україні – 5.

Внутрішні несучі стіни

Блок для внутрішніх несучих стін та міжкімнатних перегородок складається із двох гіпсових панелей, які є вже готовою штукатуркою. Гіпсові панелі – екологічно природний матеріал, який не виділяє під час експлуатації жодних шкідливих речовин до атмосфери та підтримує оптимальний мікроклімат у приміщенні.

Виносний монтаж вікон

Компанія DANICA застосовує передову технологію виносного монтажу вікон. Такий вид монтажу дозволяє зменшити тепловтрати за периметром вікна в 10 разів, що своєю чергою знизить тепловтрати всієї споруди. Віконна конструкція виноситься до зони утеплювача і монтується на високоміцні профілі системи Trioterm або консолі Foppe.

Під час проєктування будинку дуже важливо враховувати розміщення вікон. Зазвичай більша частина вікон розташовується в південному та східному напрямках і приносять взимку в середньому більше тепла, ніж втрачає. Орієнтування вікон на схід та захід зводиться до мінімуму для зниження дискомфортного перегріву та витрат енергії на кондиціювання влітку.

Герметичність

 

Герметичність – це головна вимога для енергозберігаючого будівництва. Зазори та щілини в будинку, на кладочних швах з цегли, газобетону, керамоблока в рази знижують герметичність будинку, що може звести нанівець будь-яке утеплення на фасаді. Герметичність забезпечується за рахунок монолітної бетонної стіни та примикання покрівлі до стін та перекриттів. Крім того, зовнішня теплоізоляційна оболонка виконана безперервним шаром без застосування наскрізних елементів кріплення (теплових містків) і щільно прилягає до бетону.

Вентиляція

Чи потрібно робити примусову вентиляцію приміщень

Для здорової людини необхідно 30 кубів свіжого повітря на годину. Для того, аби отримати таку кількість повітря, враховуючи герметичність побудованих за нашою технологією будинків (нагадаємо, герметичність дозволяє максимально уникнути тепловтрат у будівлі), нам не обійтися без вентиляції з рекуперацією.

DANICA

Чому Passive House?

Чому будувати будинок слід за технологією Passive House:

Тепловий комфорт

Тепловий комфорт

У Пасивних будинках ви забудете що таке проказник або замерзлі ноги. Тут підтримується комфортна та стабільна температура незалежно від пори року.

Якість повітря

Якість повітря

Чисте повітря, нормальна вологість и відстуність пилу забезпечуються за рахунок примусової вентиляції із рекуперацією тепла.

Світловий комфорт

Світловий комфорт

Аби отримати максимальну економію енергоресурсів та природного освітлення будинку в осінньо-зимовий період доцільною є орієнтація більшості віконних отворів на південь. Влітку надлишок світла нівелюється навісами, рольставнями та розсувними системами.

Акустика

Акустика

Комфортне акустичне середовище допомагають створити сучасні звукоізоляційні матеріали. Виробник теплоізоляційних матеріалів BASF пропонує матеріал Neopor. Він служить тепло-і звукоізоляцією, покращуючи теплозахист будинку та одночасно виконуючи функції захисту від зовнішнього шуму.

Будівництво

Як замовити будівництво Пасивного будинку

Компанія DANICA може побудувати приватний будинок за технологією Passive House під ключ. Ми розробимо архітектурний проєкт, погодимо та врахуємо всі ваші побажання та здійснемо будівництво зі своєю будівельною бригадою. Такий підхід дозволить контролювати всі етапи процесів будівництва та переконатися, що все зроблено відповідно до потрібних технічних характеристик і дотримання всіх норм. Пишіть нам або залиште свої контакти, ми зв'яжемося з вами та проконсультуємо з усіх питань.