Vorzel

Vorzel

service: Архітектурне проектування

square: 406㎡

date: 2021-05-14

architect: Анастасія Броварник

designer: Анастасія Лісовська

Приватний будинок в передмісті Києва площею 406 м2, розташований на околиці лісу з дуже цікавим рельєфом учаска. Це дозволить створити по справжньому красиве і миле серцю маєток.

Компанія Danica виступає в цьому проекті як генеральний підрядник з будівництва та постачальник матеріалів, а саме Passive House Block.

Цей матеріал дозволить домогтися максимальної енергоефективності будівлі при такій площі. Технологія будівництва будинків за допомогою незнімної опалубки дає на виході дуже високі показники герметичності і знижує тепловтрати огороджувальних конструкцій до мінімуму.

Vorzel Vorzel Vorzel Vorzel Vorzel Vorzel Vorzel

Це проект в реальному часі який ми будуємо в 2020 році

Нижче ви знайдете повну хронологію будівництва будинку в форматі відео щоденника. І почнемо, мабуть, спочатку. Березень 2020 року, природа згадала що повинна бути ще й зима, в світі набирав обертів маховик коронавируса, а ми заходимо на ділянку.

З чого починається будівництво будь-якого будинку?

І якщо ви відповіли - з фундаменту, то глибоко помиляєтеся. Будинок починається з проекту - саме він збереже вас від помилок і заощадить купу грошей. Але для нас робота почалася саме з фундаменту, а точніше сказати з підготовки підстави під фундамент. Замовник прийшов до нас уже з готовим проектом. Будинок стоїть на нерівному рельєфі і перепад висоти, в деяких місцях, досягає 2-х метрів. З цього підставу під фундамент готувалося згідно з усіма вимогами. Хлопці трамбували траншеї по кілька днів, раз у раз підсипаючи піщано щебеневу суміш. Ці трудовитрати були потрібні для отримання якісного підстави, яке не дасть фундаменту нікуди з'їхати або просісти. Фінальним штрихом цього етапу стала заливка підстави під фундамент бетоном. Заливка проводилася за допомогою бетононасоса, а весь бетон неодмінно вібрувати, щоб уникнути утворення пустот і нещільності.

Як це було дивіться у відео нижче.

Vorzel

Пристрій і заливка фундаментних стін і заливка чорновий плити статі - це наступні етапи строітельства.К ним ми приступили буквально через 2 тижні. Погода вже почала налажіватся і працювати стало набагато приємніше. Для цього етапу ми використовували блоки незнімної опалубки під назвою ICF-Блок.

Що таке ICF-Блок.

Це блок незнімної опалубки який складається з двох плит пенополістіролла високої щільності, з'єднаних між собою регульованим кріпленням. Кріплення має напрямні для арматури і дозволяє змінювати товщину заливається стіни від 150 до 400 мм. Пенополістіролла товщиною від 50 до 100 мм виступає в якості утеплювача фундаментної стіни.

Таким чином використання цієї технології дозволяє не тільки прискорити і спростити процес монтажу, але і з'єднати 2 етапи - заливку стіни і утеплення.✅ Вибачте, але трохи теорії просто необхідно

Установка блоків, перевірка рівнів і діагоналей не особливо цікавий процес, за цим його пропустимо. Але варто зазначити, що не дивлячись на перепад висот по ділянці більше 2-х метрів, ICF-Блок показав себе з найкращого боку.

Другим за рахунком, але не за важливістю, йде етап армування фундаментної стіни. Тут особлива увага приділяється армуванню кутів і місць примикання внутрішніх і зовнішніх несучих стін. Крім основних ниток арматури, D = 12 мм, і обв'язки ми використовували так само "L" образні посилення. Чому і для чого розповість Роман Семенюк в відео, а тут лише напишемо, що це дійсно важливо і більшість будівельників цього не роблять.

Наші хлопці рвалися в бій, але необхідний технологічний перерву дозволив їм трохи відпочити, адже мав бути досить складний процес. Якість криється в дрібницях. Здавалося б, що може бути складного в зворотній засипці фундаменту грунтом. Насправді дуже мала частина будівельників використовує при цьому трамбування, і лише деякі роблять це за технологією. Для нас це кілька днів важкої праці з підсипання грунту по 15-20 сантиметрів і постійної трамбівкою. По досягненню потрібного рівня - засипали щебенево-піщану основу і його теж гарненько протрамбовалі. Якість - в дрібницях

Арматура 12 мм, осередок 200 на 200 міліметрів і в підсумку одна арматурна сітка. Заливаємо бетон і отримуємо міцну фундаментну плиту товщиною 120 міліметрів.

Це короткий рецепт якісного фундаменту для приватного будинку. Для нас він зайняв кілька тижнів, а для вас всього 7 хвилин. Приємного перегляду!

Vorzel

На вулиці травень. Якщо ви читаєте це в майбутньому то знайте - такого дощового травня давненько не було. Дощ не давав працювати нам в повну силу, мабуть берег наше здоров'я. Кучність свят і карантин (так, це той самий перший карантин) трохи затягнули процес але тим не менше ми йшли за графіком і розпочали закладання першого ряду стін. Цей дуже важливий процес зайняв практично півтора тижні. Геометрично складний будинок і великий погоннаж стін вніс якусь родзинку в цей процес.

Будуємо ми з Passive House Block - це незнімна опалубка для стін яка поєднує в собі три технолгіческіх процесу. Ми про енергоефективність і саме з цього вибір припав на цей матеріал.

Цей матеріал дозволяє домогтися найвищих показників по герметичності і енергоефективності стін. Він поєднує в собі відразу три технологічних процеси в одному:

 • Зведення стін (бетонне ядро ​​від 100 до 420 мм);
 • Внутрішня чорнова штукатурка (гіпсова плита 30 мм);
 • Утеплення (Neopor від 50 до 300 мм).
 • Підготовка підстави під стіну (гідроізоляція);
 • Установка блоків;
 • армування;
 • Перевірка.

Перш ніж встановлювати Passive House Block, необхідно відсікти потрапляння вологи з фундаменту в стіну. Це досягається завдяки гідроізоляції примикає площині фундаментної стіни. Для цього ми використовуємо праймер, мастику і руберойд. Не будемо зупинятися на конкретних брендах, їх досить на ринку, важливо тільки, щоб матеріали були якісними, на цьому економити нельзя.На цьому етапі є одне слабке місце - армування. Як би дивно не звучало, але саме тут арматура може послабити якості гідроізоляції, так як вона «протикає» руберойд і через ці місця може проникати волога. Може але не буде, так як ми додатково проплавляющей ці точки, тим самим мінімізуємо проникнення вологи в стіну.

Але і це ще не все. Ризик потрапляння вологи в стіну залишається і для максимального захисту ми використовуємо бетон з дуже високим коефіцієнтом вологостійкості - це W-12. Такий бетон ми заливаємо тільки на перший ряд. Приступаємо безпосередньо до монтажу блоків незнімної опалубки. В першу чергу виставляються кути і вже від них відбувається «набір» стіни з прямих блоків. Важливий момент - блок який підрізає по довжині повинен бути не менше 300 мм. Якщо що обріза¹ться блок виходить менше 300 мм - підрізають 2 сусідніх блоку. Вирівнювання стіни відбувається по внутрішній частині, тобто по гіпсовій плиті. Це дозволяє отримати рівну внутрішню стіну приміщення вже з чорновою гіпсової штукатуркой.Блокі дуже щільно стикуються за допомогою пазів і не вимагають додатково ніякого клею або ж піни. Перший ряд виконує роль армо-пояса. Для армування використовується 4 нитки 12мм арматури і обов'язково «L» образні посилення на кутах і в місцях примикання стін.

Заливка першого ряду бетоном

Цікавий процес, але перед ним йде дуже важливий етап - перевірка. Перевірка зазвичай займає від одного повного дня і більше. Перевіряються всі кути, діагоналі і розміри. За допомогою лазерного нівеліра перевіряється рівень першого ряду. У разі виявлення неточностей - вони відразу ж усуваються і ще раз проверяются.І ось після кількох днів підготовки та перевірок наступають кілька годин важкої але відповідальної роботи - починається заливка першого ряду блоків незнімної опалубки Passive House Block бетоном.

Бетон заливається на 2/3 висоти блоку, це робиться для того, щоб уникнути появи «холодного шва» на стиках блоків. Після виставлення другого ряду стик шарів бетону буде в тілі блоку, і наступний шар бетону заллється знову на 2/3 висоти. Бетон обов'язково вібрує під час заливки для отримання щільної якісної стіни без пустот. Більш детально все показали для вас у відео!

Vorzel

Один з найбільш показових етапів в будівництві будинку - це зведення стін. Особливо наочно, якщо стіни ростуть на 30 см вгору практично кожен день. Погода в травні-червні 2020 го була особливо примхливої. Тижнями йшли зливи, в перервах між якими ми встигали виставляти Passive House Block і заливати бетон. У загальному і цілому, якщо прибрати велику кількість свят і примхи погоди, то на заливку стін у нас пішло близько 3-х тижнів. Погодьтеся, досить швидко. І це при тому, що в нашому випадку, суміщені відразу три технологічних процеси: - Утеплення (Neopor 300 мм);

 • Зведення стін (Армований бетон 200 мм);
 • Чорнова гіпсова штукатурка (Гіпсова плита 30 мм).

Правда тут варто уточнити. У разі, якщо нам вдавалося прийняти бетон вранці, то бригада встигала підготувати наступний ряд опалубки Passive House Block і на ранок залити новий ряд. Далі зупинимося на невеликому life hack. Заставні під інженерні мережі, так цим вас не здивуєш. Технологія дозволяє ховати в стіни заставні під електрику, сантехніку та вентиляцію. Але тут ми застосували ще одну хитрість.

Справа в тому, що на об'єкті немає затвердженого дизайн проекту і ми точно не знаємо на якому відстані від контрольних точок будуть вимикачі і розетки. З цього, крім заставної гофри, з внутрішньої сторони гіпсової плити, до заливки бетону, ми кріпимо смугу екструдованого пінополістиролу. Це рішення дозволяє зрушувати точку розміщення по горизонталі в межах 50 см і не бурити бетон.

Дверні та віконні прорізи. Одночасно легкий і складний процес пристрою. Здавалося б - став опалубку та лей, але не все так просто. Пристрій прорізів вимагає особливої ​​уважності і контролю. У разі, якщо промахнуться з рівнем площин і їх "відведе" - при установці вікон доведеться попітніти прибираючи зайвий армований бетон. У нашому випадку, віконні прорізи готуються відразу під виносний монтаж вікон. Саме з цього нижня площину прорізу не заливається до верху. У цій серії ми показали процес зведення стін за технологією незнімної опалубки для чесного будинку. Як результат трьох тижнів роботи ми маємо:

 • Готові стіни висотою 330 см;
 • Готові Перестенко;
 • Залиті балки над великими вікнами.
 • Наступних етап - заливка перекриття першого поверху.
Vorzel

Слідкуйте за оновленнями, буде цікаво!